Úterý: Naše poklady a tajné skrýše

16. červenec 2013

Měli jste jako děti svůj malý poklad,který jste si schovávali na tajné místo,o kterém nikdo jiný nevěděl? Jaké to bylo místo a co pro vás bylo oním pokladem? Co pro vás znamenal? A máte tajné skrýše i jako dospěláci?

V pohádkách se objevují poklady poměrně často a obvykle je hlídají nějaká bájná stvoření. Poklad bývá někde ukrytý, zakopaný do země, v nějaké jeskyni, v kořenech stromů….O nalezení pokladu sní snad každý malý kluk, nebo holka a mnozí jsme si své vlastní poklady vytvořili sami - třeba z kamínků či kuliček - obyčejných,ale krásně barevných, našli jsem pro ně tajnou skrýš a třeba se k nim i jako dospělí rádi vracíme….voní nám totiž vzpomínkami na dětství. A možná,že své tajné skrýše a poklady máte i jako dospělí - máte? A čím vám voní a co pro vás znamenají? Pojďme si o nich povídat v Noční lince.

autor: zos
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...