Úterý: Nejoblíbenější technická pomůcka ve vašem životě.

14. květen 2013

Která technická vymoženost se stala neodmyslitelnou součástí vašeho života? Pomáhá vám znalost technických pomůcek šetřit čas a síly? Bez které vymoženosti byste se dnes už neobešli?

Ženy a zvláště ty, které vedou mnohačlennou domácnost, často považují za nejlepšího domácího přítele a neocenitelného pomocníka - myčku. Šetří čas, energii a vodu a v neposlední řadě i naše ruce. Muži by většinou ani za nic nevymněnili své auto. Důležitých technických pomocníků v našem životě ale můžeme najít mnohem víc, na řadě z nich například může záviset i naše zdraví. Který technický pomocník je tím vaším - NEJ ?


Svůj příběh můžete Zorce zavolat do studia telefonem na číslo 731 800 900.

autor: zos
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.