Úterý: Nevím o něm a chybí mi...

6. květen 2014

Existuje člověk, se kterým jste byli v blízkém kontaktu, a který se vám pak najednou ztratil ze života? Chtěli byste ho zkusit znovu najít, zjistit jak se má a povědět mu, že jste na něj nezapomněli? A nebo se vám někdy povedlo takového člověka znovu najít? Pokud ne, pokuste se o to v dnešní Noční lince.

Jsou lidé, kteří v našich životech jsou neustále, a nikdy se z něj nevzdálí, jsou naším světem. Pak jsou lidé, kteří z našeho života odejdou. Neshodneme se a náš spor je tak zásadní, že se rozejdeme ve zlém, třeba až tak, že dotyčného ztratíme a on nás. Nebo se naše životy rozejdou přirozeným vývojem. Postupně se odcizujeme, postupně míříme jiným směrem, až jednoho dne zjistíme, že naše životy už nemají společného jmenovatele. Jsou ale lidé, kteří do našeho života přicházejí a odcházejí. Obvykle v okamžiku, kdy mají udělat něco, co nám má pomoct. Třeba uvědomit si něco, co nám dosud nedocházelo. Zjevení takového člověka je obvykle velmi náhlé a objeví se ve chvíli, kdy to nejméně čekáme. Ve chvíli, kdy řešíme své starosti a problémy a na něj jsme už téměř zapomněli. A pak, jako blesk z čistého nebe, je tu. Jakoby se nic nedělo, co děláš, jak se máš, hej to je fajn že se zase vidíme... Znáte to také? Koho jste vy na delší dobu ze svého života ztratili? Potom třeba zase náhle našli?.


autor: zos
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.