Úterý: Vědomí svých kořenů

10. září 2013

Vnímáte své kořeny? Kde jste je zapustili a proč právě tam? A co důležitého vám vědomí vlastních kořenů dává? Je pro vás důležitá znalost historie a památek?

V září se v mnoha městech a obcích po celé Evropě konají Dny evropského dědictví. Jejich cílem je hledání cest ke ke kořenům naší, evropské i světové civilizace. A jak jste na tom s vnímáním vlastních kořenů i v kontextu znalosti historie naší země, právě Vy?

Své příběhy telefonujte Zorce do studia na číslo 731 800 900 nebo napište přímo sem. Pokud nepoužíváte Facebook, klikněte na oranžovou ikonu s obálkou a můžete svůj příběh odeslat přes obvyklý webový formulář.


autor: zos
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.