Vraždy ze žárlivosti

Slušný, pracovitý, dosud bezúhonný muž zavraždil svoji ženu a dvě nezletilé dcerky. Tragédie se odehrála jedné silvestrovské noci v rodinném domku v malé vsi na Českobudějovicku.

K otřesnému činu použil osmadvacetiletý muž sadu kuchyňských nožů. Mrtvá těla pak obestavěl hořícími svíčkami. Nebyla to rituální vražda, ani čin spáchaný v nezřízené opilosti. Jinak slušného manžela a otce k němu nejspíš vyburcovala žárlivost. Dostal trest smrti. Jeden z posledních na jihu Čech. Psal se rok 1982.

To je ve zkratce námět další série z cyklu Kriminální případy Čech, Moravy a Slezska. Autorem scénáře je jihočeský novinář a publicista Antonín Pelíšek, který se už dlouhá léta věnuje psaní „soudniček“ pro nejrůznější noviny. Režie této pětidílné série se ujala Olga Šubrtová, dramaturgyně Jihočeského divadla, která léta působila jako režisérka v českobudějovickém rozhlasovém studiu, kde Vraždy ze žárlivosti vznikly.

V hlavních rolích se představí herci Jihočeského divadla – Petr Halíček, Tomáš Havlínek, Pavel Oubram a Beata Kaňoková. Série Vraždy ze žárlivosti byla natočena v Českém rozhlase České Budějovice ve spolupráci s mistrem zvuku Michalem Kolářem a pod dramaturgickým vedením Petry Hynčíkové.