Vrchní zemský rabín Sidon prodělal covid-19. Šabat společně. Cha cha chá, zasmál se Mordechaj.

1. listopad 2020

Exkluzivní rozhovor s vrchním zemským rabínem Karolem Efraimem Sidonem. Před časem prodělal nákazu koronavirem s těžkým průběhem. V otevřeném rozhovoru mluví o své hraniční zkušenosti z jednotky intenzivní péče. Vzpomíná nejen na odbornou, ale i lidsky laskavou péči zdravotnického personálu a přemýšlí také o širších a duchovních souvislostech současné nelehké doby.

Informujeme o letošní variantě projektu „Šabat společně, letos vrátíme šabat domů“. Jde už o pátý ročník a začíná v pondělí 2. listopadu. Kvůli karanténě bude ale letos online. Organizují ho tři členky Židovské obce v Praze.

A představíme také dětskou ilustrovanou knihu s názvem „Cha cha chá, zasmál se Mordechaj“. Publikace umožňuje nejmladším čtenářům veselé putování židovskou historií. Průvodcem je hodinářský učeň Mordechaj, který v otcově dílně upustí na zem vzácné rabínovy hodiny a s nimi rozbije i čas.

Magazín Šalom alejchem moderuje Tomáš Töpfer.

autoři: Tvůrčí skupina publicistiky - náboženské vysílání , Leo Pavlát
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová