Vytvořte v truhlíku neotřelé květinové kompozice

27. duben 2019

Kombinací drobnokvětých rostlin s klasickými balkonovými dosáhnete zajímavého vzhledu truhlíků na oknech. Něžně růžová s fialkovou. Nebo červená se žlutou. Převislé rostliny. Africké fialky. Rostliny s různou barvou květů, ale také listů. Zkuste letos vytvořit neotřelé květinové kompozice. A nezapomeňte na bylinky, to je vždycky dobrá volba! Hitem truhlíků jsou už několik let, říká florista a květinový designér Pavel Hruška.

Kombinovat můžete bylinky s tradičními rostlinami, jako jsou muškáty či petúnie. Bylinky zároveň využijete v kuchyni. Vytvořte si malou předokenní nebo balkonovou zahrádku.

Doplňte převislými rostlinami, například lilkem jasmínokvětým, vrbinou, mulenbekií.

Na severní stranu použijte břečťan, lomikámen, netřesk, rozchodník, drátovec.

Truhlíky ozvláštněte kuličkami ze sena, věnečky z proutí, kamínky, větvemi porostlými lišejníkem, mechovými koulemi.

Nezapomeňte balkonové rostliny pravidelně zásobovat živinami!

 

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.