Vzal jsem si Kubánku, tanečnici. Práci se snažím oddělovat, říká Ondřej Ruml

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ondřej Ruml

Natočil desku, na které se obešel bez hudebních nástrojů a dalších muzikantů. Na albu Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha převedl skladby Osvobozeného divadla do moderních aranží. A také se oženil s kubánskou tanečnicí. Nejvýraznější změny za poslední roky prozradil Janu Rosákovi zpěvák Ondřej Ruml.

Ondřej Ruml prý už před pěti lety koketoval s myšlenkou natočit album, které by bylo stoprocentně v jeho režii. Inspirací mu byl Bobby McFerrin, který se většinou obejde bez hudebních nástrojů. Český zpěvák se ostatně specifické disciplíně věnuje už dlouhou dobu.

„Napadlo mě, že by bylo dobrý to nějakým způsobem vměstnat do nějakého celku. Uzavřít jakoby určitou etapu, kterou jsem absolvoval za posledních, dejme tomu, pět let, kdy jezdím po koncertech a vystupuju jak s kapelou, tak i sám s looperem. S takovou krabičkou, která mně pomáhá nahrávat zvukový smyčky a já tím udělám celou píseň a celej vlastně hodinu a půl program. Koncert absolvuju sám, takže to pak logicky vyústilo v to, že natočím stejným způsobem desku.“

Další životní období odstartovala svatba s kubánskou tanečnicí Doris Martinez. S ohledem k její profesi by se vzájemná pracovní spolupráce nabízela, Ondřej Ruml se ale snaží soukromý život oddělovat. Spolu proto nevystupují.

Ondřej Ruml, Jan Rosák

„Je to trochu klišé, ale mně se líbí, když muž a žena spolu tráví čas ne prací. Že prostě buď můžeme jít na oběd, do kina, jet na kole na výlet, jet se vykoupat do řeky nebo něco takového. Takže pracovat, i když přeci jen u nás umělců je dejme tomu náš koníček naše práce, tak bych přesto řekl, že je lepší práci dělit.“

Jak probíhala spolupráce se Zdeňkem Svěrákem na písni Stonožka? A proč fascinuje Ondřeje Rumla asijská kuchyně? Poslechněte si celý rozhovor!