Z jeskyně v Penzenské oblasti vyšli další tři sektáři, zbývá jich 11

2. duben 2008

Počet sektářů, kteří se ukrývají v jeskyni v ruské Penzenské oblasti, se po dnešku snížil jen na jedenáct osob. Další tři dnes totiž podzemí opustili. Ruská pravoslavná církev se pravidelně potýká s náboženskými sektami, tento případ ale patří v Rusku za poslední roky k těm nejsledovanějším.

Žena a její dvě dcery, všechny tři s běloruským občanstvím, opustily jeskyni dnes po poledni. Jednomu z dětí přitom nejsou ani dva roky.

Původně se před pěti měsíci pod zem ukrylo 35 členů náboženské sekty a společně chtěli vydržet až do jimi předpovídaného konce světa, který by měl nastat v květnu.

Během posledních ale postupně začala většina členů sekty jeskyni opouštět, všichni v relativně dobrém zdravotním stavu. Důvodem byly obavy z dalších závalů a sesuvů půdy v podzemní sluji po velké oblevě.

S těmi, kteří ještě vytrvali, nepřetržitě vyjednávají záchranáři a také místní politici. V podzemí ale už nezůstalo žádné dítě. Podle ruských úřadů je možné, že už brzy i poslední sektáři čekání na soudný den předčasně ukončí a vyjdou na povrch.

autoři: pev , dka
Spustit audio