Známe vítěze velké jarní soutěže Vyhrajte traktůrek 2021!

30. duben 2021

Šťastným majitelem zahradního traktůrku Honda v hodnotě 120 tisíc korun se stal Jiří Cina z Vintířova na Sokolovsku. Gratulujeme!

„Ty jo, bomba, vyhrál jsem, to jsem moc rád. Bude s ním jezdit děda,“ to jsou první slova šťastného výherce, kterému bezprostředně po vylosování zavolali moderátor Artur Kubica spolu s ředitelem Regionálního vysílání Českého rozhlasu Janem Mengerem. Traktůrek mu společně s partnerem soutěže, společností BG Technik, dopravíme až domů.

Soutěž probíhala od 6. do 30. dubna. V každém soutěžním kole položil moderátor Artur Kubica volajícímu posluchači vědomostní otázku, která se týkala zahrádkaření a kutilství. Pokud posluchač na tuto otázku odpověděl správně, vyhrál vybrané zahradní nářadí a roční předplatné časopisu Zahrádkář, a navíc postoupil do závěrečného slosování o zahradní taktůrek značky Honda v hodnotě 120 000 Kč.

Z celkem 19 soutěžních kol nakonec vzešlo 18 finalistů, v jediném případě soutěžící na položenou otázku neodpověděli správně.

Ve vysílání zazněly také užitečné zahradní a kutilské rady a tipy.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.