Zprávy z židovského světa
Z iniciativy Židovské agentury pro Izrael byla uvedena do provozu on-line databáze židovského majetku, ukradeného během okupace. Za první tři měsíce existence zaznamenala více než 1,5 miliónu návštěv. Databáze zatím nabízí přibližně půl miliónu záznamů.
K nadcházejícímu židovskému Svátku stanů Sukot mělo být do Izraele jako v předchozích letech dovezeno z Egypta přibližně 700 000 palmových listů, potřebných k výrobě tradičních lulavů, které se užívají při bohoslužbě během svátku. Stejné množství jich putuje do židovských obcí v diaspoře. Egypt však vývoz bez udání důvodů zakázal. Náhradu Izrael hledal v dalších zemích včetně Jordánska.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.