Bolesti zad známe dnes stejně dobře, jako je znali před sto lety. Co zabírá na housera?
Houser, ústřel nebo hexenšus. Tak se lidově říká akutní bolesti zad. Pokud vás tento stav někdy potkal, jistě víte, jak je to nepříjemné.
Housera léčily naše babičky suchým teplem. Pro tyto případy měly doma pecky z meruněk, třešní nebo švestek, které v plátěném pytlíku prohřály v troubě a přikládaly na bolestivá místa. A výborně zabíraly i vařené brambory. Stačilo je uvařit ve slupce, ještě horké rozmačkat, vložit do kusu plátna a nechat na zádech působit, dokud nevychladly. Rady jsou to prověřené časem, ale i tak vám přeju, abyste je nemuseli použít.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
![jak_klara_obratila_na web.jpg jak_klara_obratila_na web.jpg](https://regiony.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/e267b388c06a96c1b90c7443afcd1a84.jpg?itok=NWANcVy-)
![](https://regiony.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/94949a2cda8b0e5970dc036a8b74667d.jpg?itok=bfzCOlUT)
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.