Čtvrteční Noční linka: Jména nejmilejších hraček

27. srpen 2020

Jak jste říkali své nejmilejší hračce? Překvapili jste své okolí jejím jménem? Máte ji ještě? Byla vám po boku dlouho? Hrály si s ní i vaše děti? A jaký byl její a váš příběh?

Obecně se říká, že malí chlapci si spíše hrají s autíčky, vláčky nebo na vojáky a děvčata s panenkami a kočárky. Ale v útlém věku mají skoro všichni svou nejmilejší hračku po svém boku a většinou to bývá plyšové zvířátko či panenka.

Taháme je spolu kam jen to jde, povídáme si s nimi, krmíme je a nedáme bez nich ani ránu. A jako přátele nejbližší je oslovujeme jménem. Bývají to Méďové, Míšani, Janičky, Věrušky, ale jsou i dívky, které svým panenkám dávají jména jako Čočka a Esmeralda a chlapci, kteří dali svým nejmilejším hračkám jména jako Arnold, Tupac Amaru nebo Rambo.

Byli jste v tomto oboru také novátory nebo jste preferovali klasičtější jména? Jak jste říkali své nejmilejší hračce? To všechno můžete říct v dnešní Noční lince, ve které vás přivítá Borek Kapitančik.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.