Čtvrteční Noční linka: Na jaké jídlo míváte často chuť!

1. listopad 2018

Na jaké jídlo nejčastěji myslíte a na jaké máte často chuť? A proč ho máte tolik rádi a proč se na něj vždy tak moc těšíte? A umíte ho připravit sami, nebo daný pokrm zůstává jen ve vašich vzpomínkách, které se váží třeba s vašimi předky, s rodinnou tradicí nebo cestovatelskou zkušeností?

Co si budeme nalhávat, všichni rádi jíme. Ne všichni ale jíme zdravě a dobře. A na dobré jídlo, či dokonce na nějaké konkrétní jídlo velmi rádi a často myslíme. A proč by také ne. Možná je to proto, že je složitější na přípravu, možná proto, že nám připomíná nějaké konkrétní situace našeho života, nebo třeba naše předky.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.