Čtvrteční Noční linka: Osudy našich krajanů v zahraničí vs. realita u nás v Čechách

5. listopad 2020

Celou škálou témat do Noční linky mě zásobil pan Jan, kterému tímto děkuji. Dnešní téma je jedním z nich. Jaký je rozdíl v přístupu úřadů u nás a v zahraničí, máte osobní zkušenosti? Je rozdíl například ve vztazích na pracovišti u nás a u našich zahraničních sousedů? Jaký je rozdíl ve školství, pokud porovnáme výuku? Jak se liší například stolování? Jaké jsou rozdíly v chápání pojmu rodina?

Pokud jste se narodili v Čechách nebo na Moravě a nějaký čas jste žili v zahraničí, určitě nám ostatním můžete přiblížit, jak se žije v krajinách, které neznáme.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.