Dobrou funkci mozku podpoříte rybami i vlašskými ořechy. Trénujte ho také tancem nebo cizími jazyky
Mozek nejlépe trénuje tanec, hra na hudební nástroj nebo učení se cizím jazykům. Podpořit dobrou funkci mozku můžete i jinak, třeba složením vašeho jídelníčku.
Pro začátek zkuste rybí maso – obsahuje hodně omega-3 mastných kyselin, které jsou klíčové při tvorbě mozkových a nervových buněk. Řeč je zejména o rybách jako je tuňák, pstruh, makrela nebo losos. Zároveň ryby obsahují vitamin D, který snižuje riziko různých forem paměťových obtíží ve stáří.
Hodí se pojídat i ořechy, jsou bohaté na tuky a to je to, co mozek potřebuje! Zkuste hlavně vlašské ořechy, podpoří váš nervový systém a mozkovou činnost. A speciálně třeba mandle jsou zase bohaté na hořčík. Ten je protizánětlivý a dokáže chránit mozek.
Související
-
Jak namáhat mozek, aby nezhloupnul? Křížovky a televize nestačí, radí lektorka paměti
Nechce se vám do nových věcí? Říkáte si, na tohle nemám, na to už nestačím, to je pro mladší? Podle trenérky paměti Lenky Svobodové nikdy není pozdě začít trénovat mozek.
-
Mozek je v nejlepší formě v 25 letech, pak začne sesychat. Můžeme ho ale stimulovat, radí odbornice
Lékařka a pedagožka Eva Brichtová se zabývá neurochirurgií, v tomto oboru získala docenturu jako první žena v České republice.
-
Mozek je centrem lásky i zla. Taky vás denně odměňuje libými pocity, říká popularizátor vědy
Ve své nejnovější knize Štvanci touhy popisuje, jak mozek ovlivňuje lásku, milování a sex. Moderuje David Šťáhlavský.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.