Energeticky nejsilnější místo jižních Čech je Boží kámen u Tažovic na Strakonicku

5. srpen 2015
Česko – země neznámá

Žulová skalka Boží kámen svým název láká k návštěvě především hledače mystiky a tajemna. Výlet k ní ale uspokojí i ty, kdo si chtějí jen užít nádheru šumavského předhůří. Najdete ji asi deset kilometrů od Strakonic směrem na západ. K nalezení je poměrně snadno, v turistických mapách je označena, a nejpohodlněji se k ní dostanete od silnice mezi Kraselovem a Tažovicemi.

V místě, kde silnice začne prudce klesat k Tažovicím, odbočuje doprava polní cesta k samotám Dřetiny. Není značená ukazatelem, pouze dvěma červenými patníky. Odbočíte na ní a po zhruba 200 metrech narazíte na ukazatel vedoucí k Božímu kameni. U něj se dá zaparkovat a dál už můžete pokračovat pěšky, případně lze ještě dvě stě metrů popojet k dalšímu ukazateli. Pak už ale musíte definitivně po svých.

Samotná žulová skalka Boží kámen není nikterak vysoká. Nabízí ale bezpočet možností relativně bezpečného šplhání a skákání, což ocení především děti. Z geologického hlediska se jedná o skalní útvar mrazový srub, kdy se žula klimatickým působením rozpadá na jednotlivé hranaté bloky.

Tažovice - Kamenný most - 25. 7. 2015

Skála je také oblíbeným cílem vyznavačů ezoteriky. Podle nich můžete na nejošlapanějším vrcholovém kameni pocítit za příznivé konstelace proudění vesmírné energie.

Při výletu na Boží kámen je ideální vydat se k útvaru po svých, po turistické stezce. Ta je značena žlutým kruhem s červeným písmenem T. Na sedm kilometrů dlouhé okružní trase s výchozím i cílovým místem v Tažovicích je umístěno pět zastavení s popisem a mapkou.

Naučná stezka Boží Kámen má neobvyklé značení

Turista se díky nim seznámí i s několika památnými stromy, unikátním tažovickým mostkem se sochou sv. Jana Nepomuckého či si bude moct zpovzdálí prohlédnout tažovický zámek, který je veřejnosti nepřístupný. Vycházkový okruh je nenáročný, místy však cesta poněkud zarůstá vegetací, a tak se pro výlet doporučují raději dlouhé kalhoty.

autor: Filip Černý
Spustit audio