Fenomén Karel Gott

14. červenec 2019

S malou pomocí přátel jde všechno líp. To ví i Karel Gott.

Když se ptáte muzikantů, skladatelů, textařů, zpěváků nebo zpěvaček na Karla Gotta, vždy se dozvíte mnoho zajímavého. Každý s ním má svou zkušenost, úsměvnou historku a každý si pamatuje, kdy se s ním poprvé setkal. Způsobuje to nejen jeho charisma, ale při pracovních setkáních také naprostá profesionalita a preciznost.

Jeho kolegové a přátelé nám poskytli unikátní výpovědi, které dokazují, jak důležitý pro jejich práci i život Karel Gott je.

Dokázali byste odhadnout, kdo o něm říká, že se nikdy nehádá a nikdy nekřičí? Koho pozval na společné turné? Které zpěvačce daroval svůj kufr? Kdo s ním prošel peklem? Kdo ho podezírá z toho, že má raději svůj humor než svůj zpěv? A kdo odhalil, že mu nejdou domácí práce?

Odpovědi nejen na tyto otázky najdete právě tady.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.