I naše babičky bojovaly s přebytečnými kily. Některé rady, jak s nimi zatočit, byly z dnešního pohledu velmi úsměvné
Nejen zkrášlující prostředky byly doporučovány našim babičkám. Stejně tak se měly věnovat přetučnělosti.
Tak například, kdo trpí na přetučnělost, nechť denně vypije tři sklenice plné jablečného čistého vína. Nesmí k tomu ovšem požiti ni čaje či kávy, neřkuli kořalky pálené.
Nebo další, z dnešního pohledu rada spíše úsměvná. Proti tučnosti tělesné doporučuje se kouřiti tabák. Zahání přílišnou chuť k jídlu a zabírá čas, který zahálčiví lidé jen jídlu věnují. A není-li čas na tělocvičení, alespoň punčochy a střevíce oblékati ve stoje se doporučuje. Nevím jak vás, ale mě tyto rady opravdu pobavily.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
![slovo_nad_zlato.jpg slovo_nad_zlato.jpg](https://regiony.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/19c0a47caca04bb76b27ba3edcdf74cd.jpg?itok=1i0_J3I_)
![](https://regiony.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/e2afc965669332fc5318f1eaa402a4b5.jpg?itok=i3X2CUFb)
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.