Mířil na mého syna pistolí, popisuje Bertík Girga konflikt v Bílině. Policie případ šetří

5. listopad 2020

Minulý pátek došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval plynovou pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho rodinu.

Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny 30. října 2020 kolem 14 hodiny.

 „Podle předběžného šetření došlo k verbální roztržce mezi otcem nezletilého dítěte a majitelem osobního vozidla, která podle oznamovatele vyústila tím, že mu muž z auta začal vyhrožovat zbraní. Přivolaní policisté na místě zjistili, že starší muž měl v palubní přihrádce vozu plynovou pistoli. Jelikož nedošlo k žádnému zranění ani výstřelu, vedeme případ jako přestupek proti občanskému soužití. Další okolnosti jsou předmětem vyšetřování, říká k incidentu tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje Daniel Vítek.

Jak událost popisuje známý hudebník Bartoloměj Girga si můžete poslechnout v příspěvku Dušana Vágaie a Ivety Demeterové.

autoři: Dušan Vágai , ide
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.