Nechte se vtáhnout do magického světa zvuků a světel na plzeňské výstavě BLIK BLIK Tajuplný les

25. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Interaktivní házecí stěna

Máte někdy pocit, že v lese je toho mnohem víc, než jen to, co je vidět na první pohled? Kde je hranice skutečného lesa a kde vaší vlastní fantazie? To záleží jenom na vás. Tak zní popis interaktivní výstavy, kterou si v současné době můžete projít v prostorách kreativní zóny DEPO2015 v Plzni. Expozice nese název „BLIK BLIK Tajuplný les“.

„Začali jsme přemýšlet nad nějakou instalací pro děti, která by odkazovala na zvukově a vizuálně poutavé instalace založené na světle. Napadlo nás téma lesa, protože les každý zná. Všude běží různé debaty o ekologii, ale my jsme si říkali, že ten les je zajímavý i z jiného hlediska. Na jednu stranu je v něm lidem dobře, ale také se tam bojí. Vzniká kolem něj spousta bájí, příběhů a pohádek,“ vysvětlila okolnosti vzniku výstavy manažerka marketingu DEPO2015 Lucie Kaslová.

Na začátku výstavy dostane každý návštěvník kouzelnickou hůlku. „Děti se tady opravdu stanou kouzelníky a tou hůlkou ovládají části expozice. Musí hledat znak kytičky, která má uvnitř červené světýlko. Když na ni ukážou hůlkou, něco se stane,“ říká Lucie Kaslová.

Expozice začíná instalací s názvem Camping Orchestra, kde si návštěvníci sami složí vlastní symfonii zvuků a světel. Odtud se pak králičí norou dostanou do toho pravého prostředí magického lesa. Mezi mnoha pozoruhodnými prvky najdou například i rozměrnou interaktivní stěnu: „Tady se děti pomocí míčků snaží trefit čertíky a vyčistit od nich les,“ popisuje manažerka marketingu.

Nová úniková hra Zdrhni bábě

Jak moc mají návštěvníci výstavy pevné nervy, si mohou vyzkoušet u studny, kde se jim po přiložení hůlky k červenému světlu zjeví vodník. „Jde o polopropustné zrcadlo, které když se podsvítí, tak je v něm něco vidět. A právě tím kouzlem, onou hůlkou, si vytvoříte to překvapení,“ upřesňuje Lucie Kaslová.

Jako samostatná součást výstavy je nově v provozu také úniková hra pro celou rodinu nazvaná Zdrhni bábě!, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet útěk ze zamčené perníkové chaloupky.

Spustit audio