Nedělní Noční linka: Přeskočila jiskra (nebo to bylo dlouhé dobývání)

18. duben 2021

Možná jste viděli klasický film Francise Forda Coppoly Kmotr a vybaví se vám okamžik, kdy Michael Corleone poprvé na Sicílii spatří Apolonii. Jeho tamní strážci Calo a Fabrizio v tu chvíli řeknou, že jej „zasáhl blesk“.

Dost možná jste tu situaci, kterou bychom mohli také výstižně popsat jako přeskočení jiskry, zažili také. A možná máte i zkušenosti s opakem předešlého, tedy že váš vztah byl výsledkem dlouhého dobývání vašeho srdce.

Ať už byl a je váš vztah výsledkem „běhu na dlouhou trať“ nebo jste od první chvíle věděli, že on (ona) je tím pravým protějškem, bude váš příběh vítaným příspěvkem v dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem, který se vás bude ptát i na to, co všechno s sebou nese ono dlouhé dobývání i ten pověstný blesk z čistého nebe.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.