Nejde vám otevřít kompot? Ponořte sklenici do horké vody. S víčkem na PET lahvi pomůže louskáček

14. listopad 2023

Víčka skleněných zavařovacích sklenic jdou někdy hůř otevřít. Nejdříve zkuste poklepání kuchyňským nožem. Když to nezabere, sklenici i s víčkem ponořte do horké vody nebo ji nahřejte pod proudem teplé vody.

Pokud bojujete s víčkem na PET lahvi, netrapte se a vezměte si na pomoc louskáček na ořechy.

Pokud po ruce nemáte otvírák na pivo a chcete klasickou skleněnou láhev i tak zdolat, můžete vyzkoušet klíč, sponu z pásku u kalhot, dámský podpatek nebo plechovku s jiným nápojem.

Obsah kelímku s jogurtem nebo zakysanou smetanou můžete snadno vyndat i bez lžíce. Odtrhněte víčko, otočte kelímek dnem vzhůru a ostrým nožem udělejte dírku do dna, obsah potom lehce vyklopíte. 

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.