Výlety, Hobby magazín, Zahrádkářská poradna, Příběhy lidí z našeho kraje, reportáže ze zajímavých akcí a ze života lidí s handicapy a Pochoutkový rok, to je moje současná práce v rozhlase. Je to práce mnohobarevná, obohacující. Seznamuji se s lidmi, kteří něco umějí a vědí, okouzlí mě a já se to okouzlení snažím předat vám, ve svých příspěvcích.
Dlouhá léta jsme se potkávali v denním vysílání, kdysi jsem úspěšně prošla konkurzem na moderátorku Českého rozhlasu a před tím (v roce 1995) konkurzem do komerčního rádia. Původně jsem byla učitelkou (obor jsem vystudovala na UK v Praze).
V minulosti jsem v rozhlase vytvořila seriály různých zaměření: Hudební abecedy, Mikrofóra nebo Víkendové siesty (rozhovory s osobnostmi kultury nebo sportu). Také seriály pořadů o víně Červený a bílý I. a II., o pivu Vyvalte sudy (s Františkem Richterem jsme pak o pivu napsali knihu Pivo jako křen), o šumivých vínech Bublinky, o lihovinách a destilátech Palírna (všechny získaly ocenění na mezinárodním festivalu gastronomických pořadů Znojemský hrozen). Pro Dvojku jsem připravovala a moderovala hudební pořad Polední hrátky.
Vládní výbor pro zdravotně postižené občany odměnil v roce 2015 můj dokument Poslepu Cenou za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení v rozhlasové kategorii. Dokument získal I. místo.
Miluju svou rodinu, místo, kde žiju (kousek od Máchova jezera), miluju Prahu a náš kraj, svou práci, mám ráda své přátele a dobré lidi obecně. Ráda čtu, fotím, maluju, procházím se přírodou i městem, často sedávám v divadle (jako dlouholetá porotkyně Cen Thálie), jezdím na kole i bruslích a ráda se směju.
Všechny články
-
Krásky na hladině: Jak správně pěstovat lekníny
Lekníny jsou atraktivní vodní rostliny, které ozdobí vodní plochu v zahradě. Podle odrůdy prosperují ve vodě hluboké od 3 centimetrů do 3 metrů.
-
Včelí rojení je proces přirozeného množení včelstva. Co dělat, když narazíte na hrozen včel?
Včelí rojení probíhá zejména v květnu a jednou z příčin bývá, že v úlu je „hlava na hlavě“. Včelstvo se na jaře rozvíjí a množí.
-
Vajíčka od lišických slepic jsou zajímavá barvou skořápky. Veronika Koubalová pro ně získala značku
V Lišicích na Kutnohorsku žije žena, která chová slepice, kachny, husy, ale také huňaté psí fešáky, leonbergery. Bylinkaří, maluje, vyrábí šperky a další věci z pryskyřice.
-
Žila zde Lída Baarová i Vlasta Burian. Legendární vilová čtvrť Hanspaulka stojí na bývalých vinicích
Vilová čtvrť Hanspaulka v pražských Dejvicích dostala jméno podle barokně rokokového zámečku, který si na místě bývalé viniční usedlosti nechal postavit Hans Paul Hippmann.
-
Královny jarní zahrady jsou pivoňky. Víte, jak je pěstovat?
Pivoňka keřovitá se pěstovala už před dvěma tisíci lety v Číně. Pivoňka lékařská se jako okrasná a léčivá rostlina pěstuje už od středověku.
-
Legendární vilová čtvrť Hanspaulka stojí na bývalých vinicích. Žila tam Lída Baarová i Vlasta Burian
Vilová čtvrť Hanspaulka v pražských Dejvicích dostala jméno podle barokně rokokového zámečku, který si na místě bývalé viniční usedlosti nechal postavit Hans Paul Hippmann.
-
Velká kobra slaví! Všestranný klub má vlajku, hymnu i znak a za čtyři dekády uspořádal mnoho akcí
Sedlčanský Klub Velká Kobra existuje už 40 let. Původně pánský klub se chtěl věnovat výhradně sportu: fotbalu, nohejbalu, cyklistice nebo tenisu.
-
Řez ovocných stromů: Správné načasování je důležité pro budoucí úrodu
„Když vidím zahrádkáře cvakající nůžkami už v únoru, říkám si, jak tím obírají celé koruny o možnost vytvořit plodné dřevo,“ stýská si zahradník Ivan Dvořák.
-
Tři dekády dobré muziky: mladoboleslavský Big Band RELAX slaví 30 let na scéně
Před 30 lety, v dubnu 1995, „se narodil“ orchestr Big Band RELAX. Nejdřív mladoboleslavský, postupem času známý po celé republice. Zakladatelem bandu je Přemysl Vlasta.
-
Uhlířina: Historie jednoduché dobroty, která zachutná a zasytí
Brambory, houskový knedlík nebo noky z mouky, vajec a vody, to celé ochucené cibulkou osmaženou na kousku sádla. To byla uhlířina.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »