Páteční Noční linka: Česko, nebo cizina?

8. listopad 2019

Dokázali byste žít jinde než v Česku? Pokud ano, tak proč a kde? Nebo už jste si to dokonce vyzkoušeli sa žili jste nějaký čas v cizině? Jak jste si zvykali? Máte také nějakou vysněnou zemi, kde byste chtěli žít? 

Dnes můžeme cestovat a poznávat cizí země celkem bez problémů. Možná toho využíváte, patříte mezi vášnivé cestovatele a odškrtáváte si na mapě místa, kde všude jste byli. Možná se našla místa, která vám nějak přirostla k srdci a dokázali byste tam žít natrvalo. A nebo vás cizina vůbec neláká. Jsou totiž lidé, kteří by svou rodnou hroudu nevyměnili za nic na světě, jiní jsou kosmopolitní a dokázali by žít kdekoliv jinde a být „doma" tam, kde si právě pověsí svůj pomyslný klobouk. Ke které skupině patříte vy?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...