Páteční Noční linka: Jak budete vzpomínat na herečku Libuši Šafránkovou?

25. červen 2021

Čím byla pro vás? V jakých filmových nebo divadelních rolích vás zaujala? Za co jste ji obdivovali? Co vytvářelo její osobnost? Měli jste někdy možnost osobního setkání s touto šarmantní dámou? Možná jste ji zažili i v rodných Šlapanicích u Brna?

Právě dnes se konalo poslední rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou v kostele svaté Anežky České v Praze na Spořilově. Zádušní mše a uložení na hřbitově se uskuteční o týden později 2. července v jejích rodných Šlapanicích u Brna.

Oblíbená herečka známá hlavně jako filmová Popelka zemřela 9. června. Ztvárnila mnoho filmových i divadelních rolí, především v pražském Činoherním klubu.

S láskou, obdivem a úctou na ni vzpomínají fanoušci, herečtí kolegové i filmoví a divadelní režiséři. A jak na ni budete vzpomínat vy? Čím vám utkvěla v paměti a v srdci? Vaše vyprávění si rád poslechne moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.