Páteční Noční linka: Přírodní medicína na podzim

6. listopad 2020

Jak se bráníte virům a bacilům, které na nás v tomto období ze všech stran útočí? Užíváte preventivně cibuli, česnek, med, šípky nebo i něco jiného? V jaké formě? Co se vám osvědčilo, co pomáhá na nachlazení a rýmu? Máte nějaký vyzkoušený recept? 

Vyrábíte si sami nějaké přírodní sirupy? Připravujete si čaje? Upravili jste na podzim jídelníček, obohatili ho právě o vitamíny, minerály a další nezbytné látky? Jaké recepty máte doma po babičce a maximálně vám v tomto období vyhovují?

Podzim s sebou přináší řadu nástrah na lidský organismus. Nejenže si musíme zvykat na nedostatek slunce a na nepříjemné výkyvy počasí, ale útočí na nás z každé strany různé viry a bakterie. Náš organismus potřebuje odolnost a pokud se nemůžeme spolehnout na silnou imunitu, chřipka, kašel nebo obyčejná rýma vítězí.

Mnozí tak využívají darů přírody, připravují si vývary, ale i bylinkové čaje. Třeba zázvor má široké použití a lidské zdraví dokáže pozitivně ovlivnit při různých onemocněních. Vedle toho že výrazně pomáhá při chřipce a nachlazení, také podporuje trávení a podle staré čínské tradice má vliv i na psychiku.

Zázvorový čaj je proto zvlášť vhodné pít v sychravých podzimních dnech. Pijte ho po malých doušcích třikrát denně. Jaké máte vy tipy a doporučení? Co se vám na podzim osvědčilo? Na vaše zkušenosti a vyprávění se moc těší moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio