Pondělní Noční linka: Dárcovství krve

14. červen 2021

Dnes si připomínáme Světový den dárcdů krve. Darovali jste krev někdy i vy? Snášíte odběry krve bez potíží nebo jsou pro vás noční můrou? Potřebovali jste krev vy sami, případně někdo z rodiny? Do dnešní debaty se mohou zapojit i posluchači, kteří krev nedarovali ani ji nepotřebovali. Můžete nám např. vyprávět o tom, co jste nezištně darovali? Co to bylo a komu jste vaším darem udělali radost?

Světový den dárců krve si každoročně připomínáme 14. června a má za cíl upozornit na celospolečenský význam dárcovství krve a zároveň poděkovat dárcům za jejich nezištnou pomoc nemocným lidem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...