Pondělní Noční linka: Máte rádi sladká jídla i jako hlavní jídla?

17. prosinec 2018

Máte rádi sladké? Jaká jídla preferujete? A máte rádi sladká jídla jako hlavní jídla i teď, když už dávno nechodíte do školních jídelen? Která sladká jídla rádi a často připravujete? Vedou u vás palačinky nebo nudle s mákem či snad ovocné knedlíky všeho druhu?

Dnes půjdeme na sladké! Během vánočního období se spotřeba různých sladkostí hodně zvyšuje asi ve všech domácnostech, ale někde sladká jídla mají rádi v průběhu celého roku a dokonce mají své třeba rodinné recepty na teplé koláče, buchtičky s krémem nebo zajímavé žemlovky!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.