Šípkový čaj nebo čaj z květu černého bezu. Jsou chutné a zdravé
Také se u vás doma pije v zimě ve velkém čaj? Nejenom, že zahřeje, ale může být i velmi zdraví prospěšný. Naše babičky vařily asi nejčastěji čaj šípkový.
Působí jako prevence proti nachlazení, protože šípky jsou bohatým zdrojem vitamínu C. Přes den pomáhá proti únavě a na noc se pije, když se potřebujete pořádně vypotit.
Druhým čajem, který naše babičky hodně vařily, je čaj z květu černého bezu. Je také zdrojem vitamínu C, je výborný při nachlazení a rýmě, mírní kašel, snižuje horečku a i po něm se skvěle vypotíte. Oba čaje můžete dovést k dokonalosti, když do nich přidáte med a citron. Doufám, že to brzy vyzkoušíte. Vaše Iva Hüttnerová.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
![jak_klara_obratila_na web.jpg jak_klara_obratila_na web.jpg](https://regiony.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/e267b388c06a96c1b90c7443afcd1a84.jpg?itok=NWANcVy-)
![](https://regiony.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/94949a2cda8b0e5970dc036a8b74667d.jpg?itok=bfzCOlUT)
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.