Sobotní Noční linka: Potíže a opletačky s cizími zvyklostmi a zákony

7. květen 2022

Věci běžné ve střední Evropě mohou být v (nejen) exotické cizině důvodem k pozdvižení. A naopak.

Možná jste se v italských Benátkách provinili proti vyhlášce zakazující krmení holubů. A možná byly vaše potíže s cizími pravidly ještě mnohem dramatičtější, když jste během pobytu v Singapuru na ulici žvýkali žvýkačku. A o tom, že chodit mimo hotelovou pláž v arabských zemích oděné jen v dvoudílných plavkách není dobrý nápad by mohly něco říct všechny dámy.

Rozdílnost kultur, z našeho pohledu kuriozní předpisy, zvyklosti a zákony – to vše mohlo způsobit vaše potíže a opletačky při pobytu v dalekých končinách, o kterých se dnes jistě rozpovídáte v Noční lince s Borkem Kapitančikem na telefonu 731 800 900. Psát můžete na web rozhlas.cz/linka.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...