Středeční Noční linka: Co vám vykouzlilo úsměv na tváři a na rtech v posledních dnech?

19. prosinec 2018

Smějete se rádi? Máte rádi humor všeho druhu? Umíte se radovat jen z pouhých maličkostí a smějete se rádi s přáteli a se svými blízkými? Všímáte si vtipných situací kolem sebe v průběhu každodenních povinností?

Někdo má úsměv vyrytý do tváře a do svých mimických vrásek a někdo se nezasměje a nepousměje, jak je týden dlouhý! Inu každý jsme nějaký, ale přece jen....smích přináší nejen radost, ale dokonce i léčí a kdysi kdosi známý řekl, že: „Den bez smíchu je promarněný den!" a nebo že: "Smích a úsměv jsou brány, kterými se dá do člověka propašovat mnoho dobrého."  A co vy....smějete se rádi?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.