Úterní Noční linka: Plavu často - plavu rád. Nebo ne?

13. červenec 2021

Jak a s kým jste se učili plavat? Umíte plavat? Milujete koupání nebo naopak? Patříte k odvážným plavcům?

Když začne pálit slunce a nastane čas dovolených, velká většina z nás se rázem obléká do plavek a spěcháme k vodě. Nezáleží na tom, jestli máme bazén na zahradě, vyjedeme si na koupaliště nebo si zajedeme jen někam k jezeru či rybníku nebo třeba k moři. Pokaždé, když vstoupíme do vody, ponoříme se a začneme plavat, děláme to v dobré víře, že se nejen osvěžíme, ale že tato aktivita prospívá našemu tělu, zdraví i kondici. Zda je to skutečně tak samozřejmě záleží ma mnoha faktorech.

Jiná věc ale je, že mnoho lidí plavat neumí a stále více dětí patří k neplavcům, či plavcům , kteří do zdatnosti mají ale daleko. Patříte mezi ně? Anebo jste ve vodě jako čiperná rybka? Umite-li plavat,jak a kdo vás naučil? Vyrůstali jste u vody? Jaké máte s vodou zážitky? Voda je živel zrádný, stalo se,že jste někdy polykali  andělíčky a od té doby máte z vody respekt? Máte raději koupaliště, rybník nebo je vaší láskou moře?

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?