Úterní Noční linka: Změna, která zlepšila můj život

21. prosinec 2021

Dokázali jste někdy udělat ve svém životě změnu, která váš život pozitivně ovlivnila, i když se zpočátku mohla třeba jevit jako nechtěná, nebo velmi pro vás obtížná? Jaká změna to byla? A co vás k ní přimělo?

Co se vám vybaví v mysli jako první, když se řekne slovo „ZMĚNA“? A jaké pocity při tom máte? Zkušenosti z psychologické praxe často ukazují, že si většina lidí se slovem „změna“ spojuje spíše něco nechtěného, či přímo negativního, byť tomu tak není vždy a u každého. Změny k nám ale patří a život přináší každému z nás mnoho změn.

Některé jsou vítané, jiné naopak nikoliv. Každá změna v našem životě vyžaduje určité množství psychické energie, někdy i fyzické, abychom se s ní dokázali vypořádat. Tato vydaná energie se nám ale může mnohonásobně vyplatit a to hlavně tehdy, pokud se pro onu změnu ve svém životě, rozhodneme vědomně.

Dokázali jste i vy někdy ve svém životě udělat vědomou změnu, ať už v jídelníčku, v denních návycích a rituálech, v pohybových aktivitách, nebo to byla změna takzvaně životní, jako je odchod od partnera, změna zaměstnání, které vás vyčerpávalo, či změna bydliště? A dokázala tato změna, pro kterou jste se vědomě rozhodli, pozitivně ovlivnit váš život?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?