Čtvrtek: Češi v zahraničí

29. květen 2014

Jaké jméno, renomé, máme podle vás my Češi v cizině? S jakým postojem k Čechům jste se setkali vy osobně? S projevem solidarity, nevole, nezájmu?

V Izraeli například prý na Čechy a Československo nedají dopustit. Souvisí to zřejmě s pomocí Československa rodícímu se židovskému státu koncem 40.let. V Chorvatsku nás prý poznají na první pohled podle toho, jak jsme oblečení - není to totiž často zrovna podle poslední módní vlny. V německy mluvících zemích nám prý dobré jméno nedělají ti, kteří občas v obchodě zapomenou zaplatit, jsou ale i lidé, kteří nám v zahraničí dělají dobrou reklamu.


autor: David Hamr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...