Čtvrtek: Kočka není pes, ale lásku nám dávají oba stejně upřímně

19. duben 2018
Karel Sladký

Máte psa nebo kočku? Jaké máte s těmito zvířaty zkušenosti? Máte raději kočku nebo psa a proč? Jsou pro vás tito němí tvorové domácí mazlíčky? Považujete je za členy rodiny? Co váš pes nebo kočka umí? Pořídili jste si domácího mazlíčka proto, abyste měli milého společníka a necítili se osaměle? Splnilo zvířátko vaše očekávání, nebo bylo vaše soužití složitější? Co vám tato zvířata dávají?

Moderátorovi Karlovi Sladkému napsala paní Laďka, která se po nedávné smrti manžela cítila velmi osaměle. Neměla radost ze života, nikam nechtěla, byla sama doma se svými myšlenkami a nebylo jí dobře.

Děti se rozhodly pořídit jí společnici – kočku Mácu. Toto zvířátko/kočku/ si celý život přála, ale nebyla vhodná příležitost. Máca splnila nad míru její očekávání. V důchodu se paní Ludmila, která je po těžké nemoci necítí tak sama. Máca jí dává lásku a je i její léčitelkou.

Paní Laďce dělá kočička dobře i po psychické stránce a naše posluchačka má opět chuť do života. A co vy? Pořídili jste si psa nebo kočku a co s nimi zažíváte? Jaký je život s kočkou a jaký se psem?