Čtvrtek: Měl by ses nad sebou zamyslet
Když se dva potkají a zamilují se, tak se jim zdá jejich protějšek dokonalý. Léty soužití se ale objevují skryté chyby jeho či její povahy... Větu „Měl (měla) by ses a sebou zamyslet!“ pak slýchají často rodinní poradci. Obvykle ale až poté, co padne mnohokrát při vyhrocených situacích doma.
Jak se změnili vaši partneři během let, co jste spolu? Co byste na nich chtěli změnit? Anebo se vám to už podařilo? Co vás nejvíc rozčiluje?
Česká estetika nemá užšího pojmu pro vysvětlení pojmu krása. Spíše naznačuje nutnost snažit se cvičit svoji mysl a vnímat, co nám okolní svět říká.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.