Čtvrtek: Zapomenutý dárek

17. prosinec 2015

Stalo se vám někdy, že na vás Ježíšek zapomněl s dárkem? Nebo že se naopak vy nějaký zapomenutý dárek, který jste kupovali, objevili třeba až na Štěpána? Kam u vás ježíšek schovával dárky? A jak se vám a vašim rodičům daří udržet vánoční legendu, zvídavým a přemýšlivým dětem navzdory?

Vánoce provází spousta lidových tradic, někdy si tyto tradice v rodinách upravují podle sebe, někde se např. bez kapra štědrovečerní tabule neobejde, jinde se místa kapra jí zásadně řízky. Troufnu si ale říct, že všichni máme jedno společné - dáváme si dárky, byť třeba maličké jako připomínka našich citů. Občas se stane, že dárek pod stromečkem nenajde, protože dárce na něj prostě zapomněl, nebo zapomněl, kam ho uložil, když ho v létě kupoval. Stalo se to někdy i vám?

autor: David Hamr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová