Jodobromová solanka pomáhá uzdravovat v moravskoslezských Lázních Klimkovice

25. srpen 2020

Jodobromová solanka je přírodní zdroj léčivé vody, která pomáhá uzdravovat v moravskoslezských Lázních Klimkovice. Moderní lázně poskytují léčebně-rehabilitační péči dospělým i dětským pacientům a jsou proslulé svým neurorehabilitačním centrem. Lázně Klimkovice jsou balzámem pro tělo i duši nejen díky léčivé vodě, ale i svěžímu ovzduší a okolní přírodě.

Původem mořská léčivá minerální voda, která se vytvořila v období třetihorního vrásnění, je i v rámci celé Evropy právě v této oblasti Ostravska jedna z nejúčinnějších. Silně mineralizovaná voda s vysokým obsahem léčivých látek se tady využívá k balneoterapii a léčebné rehabilitaci. Aplikuje se formou individuálních celotělových koupelí a lokálních obkladů (teplý jodobromový obklad, balzámový jodobromový obklad, jodobromový Priessnitz).

Lázně Klimkovice se zaměřují na spektrum nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických, na onemocnění oběhového systému a také poruchy látkové výměny. Mimo jiné se zde úspěšně léčí také neurologické deficity vzniklé v důsledku cévní mozkové příhody, dětské mozkové obrny, traumatického poškození mozku, pooperačních komplikací a úrazů. Zdejší pracoviště je v rámci intenzivní neurorehabilitace špičkovým pracovištěm, které nabízí množství terapií i individuální péči fyzioterapeutů.

Léčebná rehabilitace v Lázních Klimkovice

Lázně Klimkovice patří k novým a moderním lázním. Slavnostně otevřeny byly v červenci roku 1994. Tvoří je komplex budov s velkorysou kolonádou, netypicky umístěnou ve vnitřních prostorách hlavního lázeňského domu. Venkovní areál lázní nabízí široké možnosti sportovního vyžití a relaxace. Jeho součástí jsou Priessnitzovy venkovní koupele, minigolf, dětské hřiště nebo také bezbariérový Lesní park.

Spustit audio

Partneři

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?