K tradiční lázeňské léčbě v Karlových Varech stále častěji přibývají i wellness a relaxační pobyty

12. srpen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sanatorium Kriváň je v těsné blízkosti Sadové kolonády

Lázeňská léčba se v Karlových Varech rozvíjí již od 14. století. Jejím základem jsou po celou dobu léčivé minerální prameny. V posledních desetiletích je ale zájem i o kratší relaxační pobyty. Komfort lázeňských hotelů a péči odborného zdravotnického personálu využívají lidé i bez lékařského předpisu. Tyto krátkodobé pobyty obvykle trvají 2 až 14 dní a jsou určeny široké veřejnosti a všem věkovým kategoriím.

Jedním z poskytovatelů komplexní lázeňské péče i široké nabídky wellness pobytů je společnost Bohemia-lázně a.s., která v Karlových Varech provozuje tři lázeňské hotely. Všechny leží v těsné blízkosti lázeňského centra a hosté se tak za pár minut dostanou na vyhlášené karlovarské kolonády.

„Specializujeme se hlavně na onemocnění zažívacího traktu, dále jsou to onemocnění metabolická a potom jsou to onemocnění pohybového systému,“ říká primářka a vedoucí lékařka sanatoria Kriváň Věra Chlupová. Kromě tradičních procedur jako je pitná kúra a koupele se zde využívají i další méně známé terapie, jako galvanická lázeň, floating, haslauer nebo kryoterapie.

V těsné blízkosti hotelů Bohemia-lázní se nachází významné karlovarské památky, včetně Sadové a Mlýnské kolonády. K vycházkách lákají i blízké Dvořákovy sady nebo stezky v lázeňských lesích.

Spustit audio

Partneři

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...