Konec plýtvání? Obchodní řetězce začínají nabízet křivou zeleninu

Co si představit pod pojmem křivá zelenina? Jedná se o kvalitní a zdravé plody, které kvůli svému atypickému vzhledu končily zaorané v polích nebo v odpadu. Možná ale nastává zlom, jelikož křivou českou zeleninu začaly nabízet některé obchodní řetězce.

Jestli budou lidé kupovat zeleninu, která se vymyká standardizovaným tabulkám, ukáže až čas. Podle našeho malého průzkumu lidem nevadí křivá okurka nebo paprika do salátu. Mrkev by si ale vybrali rovnou. Kdo by se s ní vykrajoval? Někteří poučení nakupující vybírají ovoce a zeleninu podle vůně, ne podle vzhledu. Roli určitě sehraje i cena, která by měla být u nedokonalých kusů nižší.

Iniciativa Zachraň jídlo

Aktivitu obchodníků chválí aktivisté z iniciativy Zachraň Jídlo, která se problematice plýtvání dlouhodobě věnuje. Podle Anny Strejcové uvažují o prodeji křivé zeleniny i další obchodní řetězce, pokud ovšem budou mít lidé o tuto levnější, ale nevzhlednou zeleninu zájem. Záleží to na každém z nás.

Českému ovoci se zatím na lepší časy neblýská

Na méně vzhledné ovoce na pultech obchodních řetězců si asi budeme muset ještě počkat. Je škoda, že některé velmi kvalitní odrůdy jablek nebo švestek nemají šanci dostat se k lidem. „Důvodem je třeba u tradičních českých odrůd švestek jejich malá velikost. Chuťově i kvalitativně jsou přitom mnohem lepší než výstavní kusy z ciziny,“ posteskl si ovocnář ze Svinčan Jaroslav Nevole.

Příliš zahnuté papriky v salátu nevadí

„Ze supermarketových jablek bych nikdy nevytvořil vynikající štrůdl, který vyniká správně kyselou příchutí jablek. Ale kdybyste ta jablka viděli v obchodě, asi byste o ně okem nezavadili,“ usmívá se pardubický kuchař Jaroslav Mácha. „My kuchaři naštěstí nemusíme hledět na normy ovoce a zeleniny. Nezajímáme se o to, jak to narostlo, ale vybíráme kvalitu. A ta ve velikosti rozhodně nespočívá.

Nekoukejte na velikost, raději si přivoňte

Podle italského kuchaře Pepe de Chiary, který žije už devět let v Pardubicích, se dobrá kvalita zeleniny a ovoce snoubí s jejich vůní. Pokud rajče, broskev nebo jablko nemají žádnou vůni, ani chuť nebude dobrá.

autor: jsl