Ne všichni chtějí jednoduchou zábavu. Někteří se rádi něco dozvědí, říká Aleš Ulm

1. únor 2017

Aleš Ulm začínal jako úspěšný zpěvák, který v popularitě soupeřil s Karlem Gottem. V současnosti je především tvůrcem televizní zábavy. Co stojí za popularitou Všechnopárty a čemu přisuzuje úspěch soutěže O poklad Anežky České, prozradil Janu Rosákovi.

Zpěvák, scenárista, moderátor a televizní dramaturg Aleš Ulm spolupracoval na pořadech StarDance, Za oponou s Jiřinou, Kniha mého srdce nebo 7 divů Česka. Taktéž měl vliv na úspěšnou talk-show Všechnopárty Karla Šípa.

„Je to zvláštní fenomén. Karel Šíp má jedinečný způsob vyptávání. Sám o sobě říká, že ze sebe dělá trošku přihlouplého. Samozřejmě všechno ví, ale tváří se přihlouple. Publikum to bere, že je jeden z nich. Anebo že je na tom hůř než publikum, které se tomu rádo směje. A pořád mu to funguje.“

S odlišným konceptem pracovala historická soutěž O poklad Anežky České, která cílila na diváky s hlubšími zájmy. Úspěch byl podle Aleše Ulma právě ve specifickém zaměření. Potvrdilo se, že ne všichni chtějí pouze jednoduchou zábavu.

„Pořad byl velice oceňovaný zejména u přátel památek a u jejich opatrovníků a kastelánů. Mělo to takovou pověst, že jsem jel třeba někam na dovolenou, zastavil jsem, viděl jsem hrad a tam už z kukaně volala paní ‚jé, konečně jste tady‘, protože tušila, že bychom tam mohli natáčet. To bylo výborné, ani nevím, jestli jsme si toho i dostatečně vážili, poněvadž si to vždycky člověk uvědomí ex post. Ale bylo to hrozně příjemné natáčení. Dělali jsme vždycky dva dny jeden pořad.“

Proč má Aleš Ulm rád rozhlasovou Humoriádu? A jak se udržuje v kondici? Poslechněte si celý rozhovor!
Aleš Ulm, Jan Rosák
autoři: Martin Čuřík , Jan Rosák
Spustit audio