Páteční Noční linka: Nejkrásnější chvíle dětství

18. prosinec 2020

Které chvíle vašeho dětství jsou pro vás nezapomenutelné? Na které krásné okamžiky z dětství nikdy nezapomenete?

Vzpomínky na dětství vyvolávají úsměv na rtech dospělých. A to i přesto, že v této době například rodina neměla dost peněz. Vzpomínky na dovolené pod stanem, kam se jelo starou škodovkou, bývají často zalité sluncem. Lidé neměli úžasné dětství pro věci, které vlastnili, ale proto, že měli jeden druhého. A to je věc, na kterou se v dnešní uspěchané době často zapomíná.

Mnohdy se rodiče dostávají do paradoxní situace – stále více pracují, aby dětem mohli dopřát materiální statky, ale nemají čas s nimi jen tak být. Nikdy není pozdě se zastavit a uvědomit si, že společně prožitý čas je to nejvíc, co dětem můžeme dát. Až budou naše děti dospělé, nebudou vzpomínat na to, že dostaly nové značkové oblečení, telefon či hračky – ale budou vzpomínat na to, co s rodiči prožily.
A na jaké úžasné okamžiky z dětství si vždy budete pamatovat právě Vy?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.