Pátek: Práce na volné noze – stres i plno možností

28. červenec 2017

Vyměnili jste zaměstnání za vlastní živnost? Co vás k tomu vedlo? Jak jste se dokázali postavit na vlastní nohy? Co vás srazilo k zemi a co naopak pomohlo udržet se nad vodou? Jaké zkušenosti jste si z podnikání odnesli? Mají to dnes mladí jednodušší? Umíte si vyčistit hlavu, vypnout a na práci nemyslet? Už byste sami nikdy do podnikání nešli?

Nikdo nekontroluje, jestli jste přišli do práce včas, jak dlouho jste byli na obědě, ani neřeší, proč jste v krásném letním dnu nepřišli vůbec. Práce na volné noze má plno výhod.

Tahle svoboda je ale vykoupená i těžkou dřinou a zodpovědností. Musíte prorazit na trhu, umět své výrobky nebo služby prodat za tolik, abyste vydělali a nesmí vám utéct žádné úřednické lejstro.

autor: Romana Lehmannová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová