Pátek: Tajná láska

14. únor 2014

14. únor je dnem, kdy se slaví svátek svatého Valentýna. Z anglosaských zemí tento svátek přišel i k nám. Slaví se na počest kněze Valentýna, který tajně oddával mladé páry v dobách, kdy římský císař Claudius II. zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo zasnubovali. I když je dávno pryč doba, kdy by někdo zakazoval sňatky nebo zasnoubení, přeci jen pojem "tajná láska" zůstává pořád v platnosti a někdy nás všelijaké okolnosti nutí k tomu, abychom svoji lásku nepřiznali, tajili, kroky s ní spojené dělali skrytě a potají.

Měli jste tajnou lásku? Skrývali jste někdy svoji lásku k někomu? Bylo to z ostychu nebo obav? Byla ta dotyčná osoba pro vás nedostižná? Prožívali jste někdy s někým lásku, kterou jste museli skrývat? Někdo vám ji nepřál? Nebo byste přiznáním někomu ublížili? Co vás vedlo k tomu, abyste milovali tajně? A jak to s vaší tajnou láskou dopadlo?


autor: Jindra Moravcová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.