Pátek: Vyznáte se v mapách?

23. leden 2015

Jak jste na tom s orientací v terénu? Vyznáte se v mapách? A souhlasíte s tvrzením, že muži neposlouchají a ženy neumějí číst v mapách? Platí to i pro vás? A co říkáte na modernější způsob orientace v terénu - pomocí systému GPS navigace? Zvykli jste si ji používat třeba v autě? Zažili jste někdy moment absolutní ztráty orientace? Bloudíte? A nebo se v terénu pohybujete jako profesionální navigátoři?

Orientovat se v mapách, to patřilo odedávna k základním znalostem člověka, a čím více se cestuje, tím více je to potřeba. Ovšem v poslední době máme k dispozici zázračný prostředek, při jeho používání nemusíme skoro přemýšlet - navigace GPS, které přemýšlí a pracují za nás. Používáte ještě mapy na papíře, nebo dáváte přednost moderním vymoženostem?


autor: David Hamr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.