Pitná kúra a koupele v Balbínově prameni léčí pacienty v Mariánských Lázních

6. srpen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Lázeňský hotel Royal v Mariánských Lázních

Mariánské Lázně patří k nejvíce navštěvovaným lázeňským městům u nás. Spolu s Františkovými Lázněmi a Karlovými Vary tvoří známý západočeský lázeňský trojúhelník. Za léčbou do Mariánských Lázní přijížděli během více než dvousetleté historie slavní panovníci, spisovatelé i skladatelé. Mezi významné návštěvníky se řadí Emma Destinová, Antonín Dvořák, Franz Kafka, Sigmund Freud nebo Miroslav Horníček.

Lázeňská léčba se specializuje na dýchací a trávicí obtíže, metabolické nemoci a nemoci močového, pohybového a oběhového ústrojí. Lidé sem přitom míří stále častěji i za oblíbenými wellness pobyty. Jedním z poskytovatelů komplexních balneologických služeb je Hotel Royal, který se nachází v lesoparku na samém okraji města. Díky jedinečné poloze hostům nabízí i dechberoucí výhled na centrum Mariánských Lázní.

Bazén v hotelu Royal v Mariánských Lázních

O lázeňské hosty se zde starají lékaři a další vyškolený zdravotnický personál. „Naší hlavní procedurou je koupel v minerální vodě. Je to Balbínův pramen, který získáváme z pradávných vrtů,“ říká ředitel hotelu Martin Šemotl. Voda se pro koupel ohřívá na čtyřicet stupňů a po ní následuje zábal a odpočinek. Mimo koupelí nabízí Hotel Royal i další lázeňské procedury jako jsou rašelinové zábaly, masáže a podobně.

Během pobytu v Mariánských Lázních si mohou návštěvníci užít procházky po kolonádách a lázeňských parcích. Oblíbeným cílem je Zpívající fontána nebo park miniatur Boheminium, ke kterému lze dojet lanovkou.

Spustit audio

Partneři

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?