Pondělí: Káva nebo čaj?

7. březen 2016

Jste milovníky kávy nebo čaje? Záleží vám na tom, jakou kávu nebo čaj pijete, nebo je vám to jedno? Pokud pijete kávu, jak upravenou ji máte rádi? Snídáte s šálkem čaje nebo kávy? Cestovali byste za dobrou kávou kraj světa? Zajímá vás, jak se káva pěstuje? Pro milovníky čaje mám podobné otázky: jaký čaj pijete rádi a proč? Viděli jste někdy čajové plantáže? Chodíte rádi do kavárny, případně čajovny? Myslíte si, že je to vhodné místo pro seznámení? Co jste nad šálkem kávy, případně čaje zažili?

Čaj i káva na nás působí velmi podobně, mají povzbuzující účinky a zároveň se jimi cítíme uklidněni. Svou chutí a vůní mohou působit na naše smysly i jako afrodisiakum. Oba nápoje mají dlouhou a bohatou historii a v některých zemích se pití kávy a čaje považuje za obřad, vyžadující úctu a pravidla.

Svůj příběh můžete napsat na této stránce nebo zatelefonovat Janě po 23.hodině přímo do vysílacího studia na číslo 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.