Pondělí: Kdy nakupujete vánoční dárky?

7. prosinec 2015

Patříte mezi šťastlivce, kteří nakupují dárky pod stromeček během celého roku? Kdy nakupujete dárky pro své blízké? Jaké dárky dělají ve vaší rodině největší radost? Jaký dárek by udělal radost v letošním roce Vám? Domníváte se, že se to v současné době s dárky přehání? Půjčili byste si na vánoční dárky peníze? Jak je to ve vaší rodině? Co si dát společný dárek v podobě setkání celé rodiny u jednou stolu a probrat věci, na které během roku nebyl čas?

K Vánocům se pojí množství lidových tradic, ke kterým se řadí vánoční stromek, jesličky, vánoční cukroví, ale i vánoční dárky, které podle české tradice nosí Ježíšek. Jak je to u vás doma? Ve 20. a 21. století jsou Vánoce v mnoha zemích vnímány převážně jako svátky pokoje, rodiny a lásky, který lidé slaví společně bez ohledu na své náboženské přesvědčení.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.