Středa: Vy a fotograf

25. červen 2014

Fotíte se rádi, nebo raději sami pořizujete fotografie? Jaké objekty jsou středem vašeho zájmu? Pořizujete si rodinnou foto kroniku, nebo dokumentujete zážitky z cest a dovolených?

Fotografové mají v létě žně. Fotí památky, přírodu nebo dovolené. Fotoaparát je snad v každé rodině. Moderní technika, ale umožňuje i focení přes mobilní telefon nebo tablet. Jsou lidé, pro které je focení opravdovou vášní a s fotografiemi si i hrají a různě je upravují. Pro někoho mají půvab jen černobílé fotografie. Fotografování je uměním a tak záleží na šikovnosti fotografa a jeho úhlu pohledu. Někteří nadaní fotografové dokážou opravdové divy. Víte, že focení se věnují i mnohé známé osobnosti? Například zpěvačka Eva Pilarová, která už má za sebou i řadu fotovýstav. Co vy a fotoaparát a na jaké straně fotopřístroje raději stojíte?


autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová